VIDEOlio umí víc než YouTube

YouTube je synonymem online videa. Z větší části ji využívají jednotlivci, ale stále častěji anebo právě proto také firmy, marketéři a obchodníci. A tak každý, kdo bude chtít video využívat nejčastěji začne u YouTube a bude s ní alternativní platformy srovnávat.

Podívejme se tedy na jedno takové srovnání s platformou VIDEOlio.

Předpokládejme, že jste vaše video nahráli na YouTube. Marketingový tým ho potom vložil na webstránky a pracuje na tom, aby na stránku přivedl co nejvíce návštěvníků. Obchodníci nebo personalisté odkaz k videu čas od času vloží do emailu, který posílají zákazníkům nebo kandidátům.

Oznámení o shlédnutí

YouTube: Když obchodník, operátor nebo recruiter pošle odkaz na video emailem, tak nezjistí, jestli se zákazník nebo kandidát na video podíval. YouTube může ukazovat +1 shlédnutí, ale to může být za kohokoli, kdo na video narazil při vyhledávání na YouTube, kdekoli na internetu anebo někdo, kdo se podíval na video vložené na vaší webstránce.

VIDEOlio: Když obchodník, operátor nebo recruiter pošle odkaz na video emailem, tak dostane oznámení v okamžiku, kdy si zákazník nebo kandidát video spustil.

Po několika minutách, které mu dáte na shlédnutí videa můžete danému člověku zatelefonovat, dokud bude mít vše čerstvě v paměti. Čím dřív zavoláte, tím líp. A z toho, jak brzy (nebo dlouho) po odeslání emailu si video spustil můžete usuzovat, nakolik jsou vaše témata ve videu obsažená pro něho zajímavá.

oznámení o shlédnutí VIDEOlio x youtube

Personalizace – výběr z témat

YouTube: Video v délce čtyř minut je jedno pro všechny návštěvníky a diváky – a přitom jsou v něm třeba čtyři témata. Jenže ne každé z nich je stejně důležité pro jednotlivého zákazníka nebo kandidáta.

V dnešním uspěchaném a roztěkaném online světě je málokdo ochotný strávit byť “jen” čtyři minuty, aby se až v posledních 40-ti vteřinách dozvěděl to, co ho zajímá. Lidé buď videem proskakují anebo odcházejí po úvodních vteřinách.

VIDEOlio: V případě stejného čtyřminutového videa sestavíte sérii “mini” videí, každé na jedno z témat a v délce 60 vteřin. Diváka necháte vybrat ta, která jsou pro jeho situaci, pozici nebo priority důležitější. Dáte mu tím kontrolu nad výběrem, na kterou si lidé stále více zvykají.

Zvýšíte tak jeho angažovanost s vaším obsahem a získáte zákazníky, kandidáty nebo kontakty, kteří prokázali angažovanost a zájem o vaše témata. Už je dokážete odlišit od těch málo angažovaných anebo úplně bez zájmu, s kterými jste dosud ztráceli drahocenný čas.

personalizace VIDEOlio x youtube 2

Informace z dalšího sdílení

YouTube: V případě, kdy korporátní kontakt sdílí email s odkazem na video s kolegy uvnitř firmy, obchodník nebo operátor se nikdy ani nedozví, že se tak stalo. Natož aby zjistil, které ze čtyř témat bylo pro danou firmu podstatné a které vůbec ne.

Finančního, marketingového a personálního ředitele budou přirozeně zajímat jiná témata ohledně například implementace nového software, kvůli kterému jednoho z nich obchodník kontaktoval a jehož čtyři aspekty jsou ve videu vysvětlované.

VIDEOlio: V případě, kdy korporátní kontakt sdílí email s odkazem na video s kolegy uvnitř firmy, obchodník nebo operátor se dozví nejen, že k tomu došlo, ale také, s kým zákazník video sdílel.

Získá tak představu o rozhodovacím procesu a skupině, s kterou bude muset v příštích týdnech a možná i měsících pracovat, aby podchytil ať už společné anebo individuální priority. Tyto informace významně zkrátí prodejní proces, protože obchodník už se nebude muset spoléhat na řady telefonátů a schůzek aby zjistil, kdo do skupiny patří a co je pro něho důležité.

VIDEOlio sdílení

Analytické přehledy

YouTube: Přehledové statistiky jako průměrná doba sledování, rozdělení publika podle pohlaví nebo lokality jsou dobrý začátek. Nestačí ale k tomu, aby na nich obchodník nebo recruiter stavěli svou strategii a další postup vůči konkrétnímu zákazníkovi nebo kandidátovi.

Například jeden člověk si mohl pustit video, aby po patnácti vteřinách zjistil, že pro něho není relevantní a zavřel ho. Jiného mohlo zaujmout, protože se přesně trefilo do jeho současné situace a tak ho shlédl celé. Průměrná doba shlédnutí 2 minuty je pro obchodníka k ničemu, přičemž ani neví, o které dva kontakty se vlastně jedná.

VIDEOlio: Základem je analytika zaměřená na mapování interakce s videem na úrovni konkrétního kontaktu. Vybavení touto znalostí, obchodníci, operátoři nebo personalisté mohou vyčíst preference každého z kontaktů a upravit tak svůj postup – ať už v následných telefonátech anebo při osobních jednáních.

To zrychlí postup k uzavření obchodu nebo dohodě o spolupráci. A z hlediska zpětné vazby od kontaktů, kteří se na video nepodívali, respektive žádné z témat nevybrali, stojí za zvážení, zda jsou názvy témat “zajímavé” anebo nakolik je “zajímavý” obsah videí.

Videolio Youtube rozdíl v analytice

Přiložení dokumentů k videu

YouTube: Jednoduše, přikládat k videu související dokumenty není možné.

VIDEOlio: K videu můžete přiložit související dokumenty. Dokumenty mohou být prezentace nebo produktové návody a specifikace. Váš potenciální nebo současný klient nebo zákazník, případně kandidát nebo zaměstnanec, si je může v případě zájmu stáhnout.

Sběr kontaktů – lead generation

YouTube: K “zachytávání” diváků anebo jejich “směrování” lze využít Poznámky a Karty. Ty se bohužel omezují jen na kanál majitele videa a webstránky s kanálem spojeným.

VIDEOlio: Nejenže do videa (série témat) můžete vkládat formulář pro zachycení kontaktů (leadů) a můžete ho umístit na začátek před tím, než se video spustí, nebo až po úvodním videu anebo na úplný konec, ale můžete také zvolit, jaké informace budete od kontaktů vyžadovat.

Formulář můžete využívat jako formu platební brány – podle toho, jak hodnotný obsah do videa za něj umístíte, tolik informací můžete od nových kontaktů vyžadovat – od jedné položky jako třeba emailu, až k více podrobnostem jako třeba jménu společnosti, pracovní pozici a třeba telefonnímu číslu. Můžete tak regulovat kvalitu leadů a zjišťovat jejich připravenost k nastartování nákupního procesu.

Závěrem

Jak VIDEOlio tak i YouTube jsou dobré platformy pro správu videí. Hodnocení, která platforma je “lepší”, musí být postaveno na vašich cílech a záměru využití vašeho videa.

YouTube je určená pro široké, bezplatné využití prakticky každým a je postavená na principu video-vyhledávače. A tak je pravděpodobné, že první kroky každého, kdo chce video využívat povedou tam.

VIDEOlio je koncipovaná jako nástroj pro zvýšení efektivnosti prodeje a marketingu, a dalších oblastí podnikání, jako třeba náboru zaměstnanců anebo zákaznické podpory.

Proto pokud chcete využívat video k účinnějšímu předávání informací, zvýšené kontrole nad cestou zákazníka, využívání informací o jejich angažovanosti a zkvalitňování kontaktů a konverzací, které s nimi máte, potom je VIDEOlio pro vás lepší – vyzkoušejte ho.